Dag 16 (26/07/15): de dag begint vrijwel meteen met een lichte klim naar de Col du Pas de Peyrol
We volgen de Vallée de la Jordanne
In de Vallée de la Jordanne
In de Vallée de la Jordanne
Kerkje van Mandailles
Vanaf hier begint het serieuzere klimwerk
Volgende km aan 7,4% gemiddeld
Wat verder aan bijna 6%... de top ligt alleszins op 1.588 m
Zicht op de Vallée de la Jordanne
We zitten middenin de Monts du Cantal
Beklimming Col du Pas de Peyrol
Beklimming Col du Pas de Peyrol
Beklimming Col du Pas de Peyrol
Een kleine km vóór de Pas de Peyrol ligt eerst nog de Col de Redondet
Zicht op de Monts du Cantal
Ginds ligt de Pas du Peyrol
Monts du Cantal
Col du Pas de Peyrol, het hoogste punt van de reis
Patrick was hier al even voor mij toegekomen
Na 37 km hebben we iets meer dan 1.000 Hm overwonnen, we pauzeren er even
Prachtig zicht op de Monts du Cantal
Daar ligt de Puy Mary (1.787 m) en enkel te voet bereikbaar
Le Puy Mary is één van de hoogste toppen in het Centraal Massief en is van vulkanische oorsprong
Monts du Cantal
Monts du Cantal
Patrick trekt nog even een selfie
Le Puy Mary... we zitten in de Auvergne
Nog een laatste foto op de top en dan zijn we weg
Afdaling richting Condat
We zitten middenin het Parc Naturel Régional des Volcans d'Auvergne
Tijdens de afdaling komen we nog een colleke tegen
Op weg naar Condat
In Condat rijden we door de Rue de la Soif... maar vinden geen café dat open is
We verlaten departement Cantal (regio Auvergne)...
... en rijden departement Puy de Dôme (eveneens Auvergne) binnen
Om 14u40 stoppen we in een klein dorpje (Egliseneuve) voor bevoorrading
We zitten op terras van Hôtel Restaurant du Cheval Blanc
We vervolgen onze weg naar Clermont Ferrand
Op weg naar Clermont Ferrand
In de verte zien we de bekende Puy de Dôme liggen
Tiens... men wist precies dat we hier gingen langsrijden...
Le Château de Murol
We zitten nog steeds in het Parc Naturel Régional des Volcans d'Auvergne
Om Clermont Ferrand te bereiken moeten we over de Col de la Ventouse
Aan de volgende splitsing ligt de col (980 m), daarna volgt een lange afdaling van
600 m hoogteverschil naar Clermont Ferrand (380 m)
Ingang van Park Clermont Ferrand
Fontein in Park Clermont Ferrand
Aankomst Hôtel des Puys om 18u10 na 162 km
Prijs: € 143,80 met ontbijt en belastingen
Uitzicht vanop terras van de kamer
Kathedraal Notre Dame de l'Assomption
Le Puy de Dôme (1.464 m)
Binnenstad Clermont Ferrand
De Kathedraal Notre Dame de l'Assomption is opvallend omdat deze volledig is opgetrokken in zwarte lavasteen
Place de la Victoire, centrum van Clermont Ferrand
Standbeeld van Paus Urbanus II, paus van 1088 tot 1099
Na onze toeristische wandeling gaan we eten in een kleine pizzeria
Dat zal smaken...
Een desserke kon er achteraf ook nog bij
Dag 17 (27/07/15): regenwolken troepen samen boven de Puy de Dôme... dat ziet er niet goed uit
Oorlogsmonument
Net zoals we gisteren een afdaling hadden naar het centrum van Clermont Ferrand
starten we vandaag met een klim om uit de stad te geraken
Zicht op de vallei achter ons
Na de klim doen we onze regenvestjes aan...
... het begint immers te regenen
We rijden door een mooi natuurgebied, alleen spijtig van de regen
Het gaat richting Viaduc des Fades
Infobord Viaduc des Fades
Viaduc des Fades: een spoorwegbrug over de Sioule om Clermont Ferrand
met Montluçon te verbinden
Op dezelfde plaats is ook een stuwdam gebouwd
Stuwdam, de barrage de Besserve, met viaduct op de achtergrond
Font Nanaud, het laatste "hoogtepunt" vooraleer we het Centraal Massief verlaten
Montluçon is in zicht
Montluçon
Na 115 km houden we er een pauze van 25 minuten in broodjeszaak Pat à Pain
Fontein in Montluçon
Vanaf hier zullen we het Canal du Berry volgen tot
Vallon en Sully
Canal du Berry
Canal du Berry
Canal du Berry, ook hier regelmatig poortjes om snelheid af te stoppen
Het is 18u10 wanneer we in St. Amand Montrond aankomen (168 km)
Hotel l'Amandois: € 107,00 met ontbijt
Dag 17 (27/07/15): we volgen heel lang de Cher,
hier de Basiliek van Châteauneuf sur Cher
Geen bergen meer, maar grote graanvelden
... en lange rechte wegen
St. FLorent sur Cher
Stadhuis St. Florent sur Cher
Brug over de Cher
Pauze na 102 km (11u45), tijd voor een broodje en een cola
Alles nog OK
Terug in een Pat à Pain, deze keer in Romorantin-Lanthenay
De Sauldre
Lange rechte wegen door bossen richting Orléans
Lange rechte wegen door bossen richting Orléans
Kasteel van La Ferté Saint Aubin
Brug over de Loiret, zijriviertje van de Loire
En hier rijden we over de Loire
Brug Georges V over de Loire
Rue Royale in Orléans
Standbeeld Jeanne d'Arc op de Place du Martroi
Rue Royale
Place du Martroi
In de Rue de Jeanne d'Arc, met zicht op de Kathedraal Sainte Croix
Kathedraal Sainte Croix
Indrukwekkende Kathedraal
Fotomoment
Indrukwekkende Kathedraal
Op lange rechte wegen, met rugwind, leggen we het eerstvolgende uur 34 km af...
Regio Île de France... we naderen stilletjes aan België
De laatste 60 km, vanaf Orléans, hadden we regelmatig lichte regen
Om 18u10 komen we aan in Etampes, na 248 km.
Het is amper 15°
Overnachting in Hotel Kyriad: € 74,25 inclusief ontbijt